Depilacja zbędnego owłosienia za pomocą lasera diodowego staje się coraz bardziej popularna ze względu na znaczną skuteczność, bezpieczeństwo i trwałość uzyskane efektu. Dlatego też coraz więcej osób, zarówno kobiet, jak i mężczyzn, zastanawia się nad skorzystaniem z tej nowatorskiej metody likwidującej problem niechcianych włosów na określonych partiach ciała.
Aby ułatwić podjęcie decyzji tym, którzy nie są do końca pewni sposobu działania zabiegu, obalamy, wraz z ekspertem z gabinetu depilacji laserowej Depilacja.pl Natalią Wysocką, najczęstsze mity związane z tym sposobem depilacji.
Wystarczy jeden sesja zabiegu, aby depilacja była skuteczna
Mit. Aby uzyskać całkowity i optymalny efekt zabiegu z wykorzystaniem wiązek promienia laserowego należy poddać się kilku, zwykle półgodzinnym zabiegom depilacji w mniej więcej siedmiotygodniowych odstępach dla każdej depilowanej części ciała. Zależnie od indywidualnych uwarunkowań fizycznych osoby korzystającej z tego sposobu usuwania zbędnego owłosienia, należy odbyć od sześciu do ośmiu sesji. Po każdej z nich włoski na depilowanej partii ciała odrastają, ale zupełnie wypadają. Wraz z liczbą odbytych sesji włosków jest coraz mniej, a po ostatnim zabiegu wypadają całkowicie i nie odrastają ponownie ze względu na całkowite zniszczenie macierzy włosów odpowiedzialnej za ich wzrost.
Barwa włosów nie ma znaczenia dla efektu depilacji
Mit. Ze względu na fakt, iż promienie lasera diodowego działają wybiórczo na włos i zawartą w nim melaninę – barwnik włosa, efektywność zabiegu zależy przede wszystkim od ilości melaniny. Im więcej melaniny, a zatem im ciemniejsze i grubsze włosy, tym lepsze i szybsze efekty końcowe. Dlatego też depilacja laserem diodowym polecana jest przede wszystkim osobom o ciemnym owłosieniu, natomiast w przypadku włosów siwych, rudych czy blond nie wykonuje się zasadniczo zabiegów depilacji laserowej ze względu na bardzo znikomą skuteczność.
Depilacja laserem diodowym bardzo podrażnia skórę
Mit. Ze względu na liczne uwarunkowania określające sposób, dokładne warunki oraz trwałe i tymczasowe przeciwwskazania do zabiegu, depilacja laserem diodowym jest bardzo bezpieczna i nie powoduje silnego podrażnienia skóry. Występujące po zabiegu niewielkie zaczerwienienie wynikać może z indywidualnych właściwości szczególnie wrażliwej skóry, ale po kilkunastu godzinach powinno ono zupełnie ustąpić. Zarówno przed, jak i po zabiegu osoba poddająca się sesji depilacji laserowej otrzymuje konkretne instrukcje i zasady postępowania, aby zoptymalizować okres regeneracji skóry, a tym samym zwiększyć skuteczność oraz bezpieczeństwo przeprowadzonego zabiegu
Post Obalamy mity na temat depilacji laserem diodowym pojawił się poraz pierwszy w eLipinki.pl - Niezależny Internetowy Serwis Lipinek.